Beppe Pizzeria & Vineria

Beppe, kurulduğu 2008 yılından beri İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Moda’da konuklarını ağırlayan bir “Pizzeria”. Hem geleneksel İtalyan lezzetlerini, hem de Beppe’nin nev-i şahsına münhasır gastronomik algısıyla yarattığı sıradışı lezzetleri tadabileceğiniz restoranımız, konuklarımızın belleklerinde yer edecek kusursuz bir deneyim sunmayı hedefler.

Gerçek İtalyan Pizzası ve Şarap

Tarihin ve kültürlerin getirdiği tariflere ve yöntemlere sadık kalıp bunları en taze malzemelerle ve kendimize özgü usullerle hazırlıyoruz. Menümüzde pizza ve diğer lezzetlerimize, 500’e yakın şarap eşlik ediyor.

Beppe İsmi Nereden Geliyor ?

BEPPE, şimdi işletmekte olan biz Kuzuoğlu Ailesinin, daha önce müşterisi olduğu küçük bir pizza restoranıydı. Hayatın tesadüfleri üst üste geldi ve biz kendimizi artık BEPPE müşterisi değil işletmecisi olarak bulduk. Bizden önce konmuş olan tescilli BEPPE adını da devraldık. Alırken elbette BEPPE’nin bir anlam taşıyıp taşımadığını sorduk. Devraldığımız dostumuz kulağa çok hoş geldiği için seçtiklerini, bir anlamı varsa da bilmediğini söyledi. Aradan bir kaç ay geçti, bir akşam servis görevlisi arkadaş yabancı bir misafir için yardım istedi, sorularının cevabını ve siparişini aldıktan sonra “Acaba burası bir İtalyan işletmesi mi?” diye sordu, ben de ana ürünün pizza olması sebebiyle sorduğunu düşünerek öyle olmadığını, kendimize özgü bir içerikle bu hizmeti verdiğimizi söyledim. Ama genç hanım, “Ben dükkanın adından ötürü sormuştum, biliyorsunuz, Beppe, Giuseppe’nin kısaltılmış adıdır.” deyince bizim cevabını bulmakta zorlandığımız BEPPE’nin anlamı açıklığa kavuşmuş oldu.

Bu olaydan yaklaşık iki yıl sonra yine bir yabancı konuk için yardıma çağrıldığımda orta yaşlı, Hollandalı bir çiftle tanıştım. Daha sonraki İstanbul ziyaretlerinde de bizi ihmal etmeyen Hollandalı dostlarımızdan, Felemenkçe’de Beppe’nin büyükanne anlamına geldiğini öğrendik.

Bu olaydan bir kaç ay sonra da bir öğle saatinde genç bir arkadaş geldi, selam sabahtan sonra siparişini verdi ve “Beyim, Beppe’nin anlamını biliyor musun?” diye sordu, soruyu soran arkadaştan böyle bir şey beklemediğim için şaşırıp bildiğimiz iki anlamını söyledim. “Ben Akhisar’lıyım, ziraatle uğraşıyorum. Biz patates hasadını yaptıktan sonra tarlada kalan son ürünleri toplar, hemen orada ateş yakıp pişiririz, bu yemeğe de beppe deriz.” dedi.

Rezervasyon yaptırmak, menü ve lezzetler hakkında bilgi almak için iletişime geçin.